Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.
Onnittelut palkituille!
Lisää Tiedettä sähköisenä!
Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
|
Sivu 1/1
|
[ 11 viestiä ] |
|
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
crusaron uusi tuleminen
|
Viestin otsikko: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Ma Helmi 23, 2009 1:38 pm |
|
Liittynyt: Ti Tammi 16, 2007 12:16 am Viestit: 1084
|
|
Lentävä spagettihirviö eli se perimmäinen totuus maailman synnystä ja kehityksestä laittaa luun kurkkuun uskovaisten jorinoille ja vastaa moniin puuttuviin kysymyksiin joita evoluutioteoriassa ei edes kysytä!
Lentävälle spagettihirviölle on tasapuolisuuden vuoksi annettava kouluissa yhtä paljon tilaa opetukselle kuin luomiskertomukselle, ID-teorialle tai evoluutioteorialle.
Lentävä spagettihirviö loi maailman aloittaen vuorista, puista ja kääpiöistä ja kaikki todisteet evoluution olemassaolosta luotiin samalla. Lisäksi ilmaston lämpeneminen, maanjäristykset ja pyörremyrskyt ja muut luonnonkatastrofit johtuu ainoastaan merirosvojen lukumäärän vähentymisestä 1800-luvun jälkeen. Taivaassa on stripparitehdas ja oluttulivuori ja kaikki rukoukset tulee Amen-sanan sijasta päättää sanalla "Raamen" mikä tarkoittaa Japanissa eräänlaista nuudelia.
_________________ "Absoluuttista totuutta ei ole, mutta on olemassa objektiivisesti päteviä lainalaisuuksia." - Marx
|
|
| Ylös |
|
 |
|
ville-v
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Ma Helmi 23, 2009 1:47 pm |
|
Liittynyt: Su Loka 26, 2008 5:07 pm Viestit: 817
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Mei long
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Ma Helmi 23, 2009 2:00 pm |
|
Liittynyt: Ke Heinä 09, 2008 1:35 am Viestit: 2360
|
|
Lisäksi Euroopan maissa on havaittavissa selvä ja voimakas korrelaatio haikaratiheyden ja ihmislasten syntyvyyden välillä, joten on täten vakuuttavasti todettu, että haikarat tuovat lapset, ja lääketieteen vuosisatoja esittämä propaganda munasoluista ja alkionkehityksestä on yksinkertaisesti soopaa. Myös silminnäkijähavainnot ns. synnytyslaitoksissa ovat uskonnollisen hurmostilan aiheuttamia.
_________________ "Never say higher or lower in referring to organisms." -- Charles Darwin
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Barbaari
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 1:39 am |
|
Liittynyt: To Loka 04, 2007 8:04 am Viestit: 10371
|
|
| Ylös |
|
 |
|
AinaJännä
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 1:05 pm |
|
Liittynyt: Ke Maalis 11, 2009 9:48 am Viestit: 138
|
 Mike: Hey do you want to go get some beer and hookers? Jim: Well, WWFSMD? Mike: Good call, lets go!
_________________ Kreationismi on vahvin todiste sille että Jumalaa ei ole olemassa.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Dark Shade
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 5:53 pm |
|
Liittynyt: Su Joulu 14, 2008 12:22 pm Viestit: 3903 Paikkakunta: Random corner of this world of ours
|
|
Kiintoisaa sinällään. Koko "Lentävä spagettihirviö" oli alunperin kristinuskon vastaista satiiria. Kunnes homma riistäytyi käsistä.
_________________ Hypocrites. So loudly complain about human rights and international justice -and are the first to violate both.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Agison
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 6:10 pm |
|
Liittynyt: Ma Marras 19, 2007 7:50 am Viestit: 2790 Paikkakunta: Tampere
|
|
Kalevala jälleen käteen, se varastettiin minulta aivan suomalaisten oppien mukaan...
Sotka(~lentävä spagettihirviö) muni munan mereen(Jumala liikkui vetten yllä=Lucifer) Pimeyttä oli syvyydessä... Nyt niitä läpivalaistaan kuparijohtimissamme...
Sitten tarvittiin ääh, sittenkin tarvitaan nainen, Ilman Impi, särki munan, josta olisi muuten tullut ihan tavallinen kivi... Nyt tästä haljenneesta munasta syntyi Väinö... Väinön Nielaisi Antero Vipunen, syötyään ensin hauen leukaluun... Sitten Pohjan Akka Harvahammas halusi hampaansa takaisin, ja osti väinämöiseltä hauen leukaluun - Näin syntyi Sampo! Tekarit kunnollisesta aineesta, ovat kenties maailman kallein vientiartikkeli! (Timantti=>Kulta=>Muovi, Tiina)
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Artemis
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 11:42 pm |
|
Liittynyt: Ke Tammi 14, 2009 9:33 pm Viestit: 13
|
|
| Ylös |
|
 |
|
McRoot
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: Pe Maalis 13, 2009 11:52 pm |
|
Liittynyt: La Kesä 21, 2008 7:05 pm Viestit: 1783
|
_________________ several million years for a monkey to turn into a man. oh wait thats right. monkeys dont live several million years.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Imperator
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: La Maalis 14, 2009 2:30 am |
|
Liittynyt: Su Huhti 29, 2007 9:38 pm Viestit: 717
|
McRoot kirjoitti: Oho, tää onki hyvä jumala, kun siitä on saatu todisteita oikein valokuvan muodossa 
|
|
| Ylös |
|
 |
|
AinaJännä
|
Viestin otsikko: Re: Lentävä spagettihirvio vs. luomiskertomus vs. evoluutio Lähetetty: La Maalis 14, 2009 4:43 am |
|
Liittynyt: Ke Maalis 11, 2009 9:48 am Viestit: 138
|
Imperator kirjoitti: McRoot kirjoitti: Oho, tää onki hyvä jumala, kun siitä on saatu todisteita oikein valokuvan muodossa  No perrkele, nyt meni ateismi uusiksi. Kylh tää sen verran uskottava kuva on. Niin ja jos joku epätoivoisesti yrittää todistaa tämän kuvan vääräksi niin en usko, on kuitenski jonkun pahan piraattikääpiöprinssin lähettämä vakooja!
_________________ Kreationismi on vahvin todiste sille että Jumalaa ei ole olemassa.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Sivu 1/1
|
[ 11 viestiä ] |
|
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: ROOSTER ja 3 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|