Toope kirjoitti:
Abdul Az kirjoitti:
Toope kirjoitti:
Pääasia on se, että allah ja hänen seuraajaansa, eivät tätä sotaa voita, eivätkä voi voittaa.
Sehän nyt on vaan merkityksetön sivuseikka joka ei edes välttämättä pidä paikkaansa!
Pääasia on että saamme kenties katsella ennennäkemättömän tuhon jälkiä suorana lähetyksenä! Antaa lähi-idän typerysten tuhota ja tappaa toisiaan!
Ja myönnä pois että mielikuva tuhoutuneesta Tel Avista vetää suupielet hymyyn!

No, minusta barbarian iskut sivilisaation piiriin eivät ole huvittavia missään mielessä. Varmaankin tiedät, mitä mieltä olen Israelilaisen ja islamilaisen sivilisaatioiden erosta. Mutta uskon, että sivistys voittaa, ja Iranin, Hizbollahin et.kumpp. tarjoama kulttuuri on häviämässä tämän sodan. Parempihan se meillekin on, vai mitä.

Minustakaan barbaarien iskut eivät ole huvittavia ja barbaareilla tarkoitan tietenkin USA:ta ja Isrealia. Nämä kaksi valtiotahan niitä sotia ovat tehtailleet siellä lähi-idässä oikein urakalla.
Kyllä se on niin että viimeaikoina lähi-idässä on riehunut ja sotarikoksia tehtaillut lähinnä USA-Isreal akseli!
USA on tukenut ja rahoittanut terroristejä enemmän kuin mikään muu maa maailmassa koskaan! USA se alkujaan Bin Ladeninkin loi!
Maailmanrauhalle vaarallisimmat ydinase valtiot ovat USA ja Isreal ja USA on todistetusti ainoa valtio joka on niin hullu että oikeasti käyttää ydinaseita! Kaikilla muilla on tähän saakka ollut enemmän järkeä.
Kun katsoo tänä päivänä USA:ssa vallalla olevia sotahulluja impperialisteja ja niiden toimia, niin ei enään yhtään miksi Iran haluaa ydinaseen.
Jos minä olisin Iran niin pitäisi sen aseen hankkimisessa vähän hemmetinmoista kiirettä!