
Teetkö työtä elääksesi vai elätkö työtä tehdäksesi? Visionääri 20XO-kilpailu koululaisille 7.10.2011–29.2.2012. Haasta itsesi ja osallistu! Tsekkaa video ja kilpailuohjeet.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
spin0
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 5:33 pm |
|
Liittynyt: Su Heinä 08, 2007 6:15 pm Viestit: 6219
|
|
| Ylös |
|
 |
|
linkki
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 5:55 pm |
|
Liittynyt: La Maalis 14, 2009 12:41 pm Viestit: 1262 Paikkakunta: Espoo
|
|
En usko, että hyvin suunniteltua järjestelmää pystyttäisiin kaatamaan masinoimalla ihmisjoukko painamaan kaikkia mahdollisia nappeja. Jos kaikki raportoidut tekstit lukisi ihminen, järjestelmä kaatuisi omaan mahdottomuuteensa, mutta virhepainallusten karsimiseen voitaisiin varmaan hyödyntää samantyylisiä teknisiä apuneuvoja kuin roskapostin suodattamiseen.
_________________ www.edge.org www.ted.com Pseudotiede.fi
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Phony
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 6:29 pm |
|
Liittynyt: Ke Maalis 16, 2005 12:16 pm Viestit: 5889
|
Näinkin voisi joskus käydä!
_________________ Onnittelut Sauli Niinistölle!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Agakonna
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 8:16 pm |
|
Liittynyt: Ke Joulu 30, 2009 1:47 am Viestit: 32
|
Siitä napista tulee tälläinen (ja se vilkkuu kaikissa sateenkaarenväreissä, eikä sitä pääse pakoon edes rullaamalla alas vaan se seuraa mukana): kuvasuhde 1:1 http://www.darver.ie/Graphics/Image%20-%20Button1.jpg 
_________________ Minkä nuorena oppii, se vanhana haittaa!
Esitetyt väittämät ovat kirjoittajan omia näkemyksiä, ellei toisin ole mainittu. Kirjoittaja ei ole vastuussa esitettyjen väittämien oikeellisuudesta.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Pönni
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 9:45 pm |
|
Liittynyt: To Helmi 23, 2006 1:48 am Viestit: 12490
|
|
| Ylös |
|
 |
|
KBolt
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: Ti Helmi 09, 2010 9:50 pm |
|
Liittynyt: Ke Marras 21, 2007 12:51 am Viestit: 3464
|
petsku kirjoitti: Miten tuo aiotaan käytännössä toteuttaa? Lisäosa selaimeen? Verkkosivuille erikseen? Erillinen ohjelma? Joo ja SAAKO sen esim. ladata selainlaajennuksena...  Näköjään valintojen ensimmäinen ja viimeinen tarkoittaa samaa 
_________________ The stupidest last words ever spoken when looking down the barrel of a gun is “You don’t have the guts..."
|
|
| Ylös |
|
 |
|
kairamo
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: To Maalis 11, 2010 2:06 pm |
|
Liittynyt: Ke Joulu 13, 2006 1:14 pm Viestit: 1518
|
Poliisi avasi Red button -hälytysjärjestelmänhttp://tinyurl.com/yklsxcy
_________________ An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur. (Axel Oxenstierna)
| Viimeksi muokannut Phony päivämäärä To Maalis 11, 2010 2:20 pm, muokattu yhteensä 2 kertaa |
| Poistin asiattoman linkin. |
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Phony
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: To Maalis 11, 2010 2:10 pm |
|
Liittynyt: Ke Maalis 16, 2005 12:16 pm Viestit: 5889
|
Ja parasta asiassa on, että kun tuolle poliisien sivuille menee, niin ensimmäisenä tulee varoitus huonosta, virheellisestä tai vaarallisesta palvelimen tunnisteesta. http://www.poliisi.fi/nettivinkki
_________________ Onnittelut Sauli Niinistölle!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
SamBody
|
Viestin otsikko: Re: Odotatko jo onnesta soikeana Red Buttonia? Lähetetty: To Maalis 11, 2010 2:51 pm |
|
Liittynyt: La Touko 03, 2008 5:17 pm Viestit: 3266
|
Phony kirjoitti: Ja parasta asiassa on, että kun tuolle poliisien sivuille menee, niin ensimmäisenä tulee varoitus huonosta, virheellisestä tai vaarallisesta palvelimen tunnisteesta. http://www.poliisi.fi/nettivinkkiVRK; jonka sertiä poliisi näköjään veppisivuillaan käyttää, on ryhtynyt leikkimään root-sertifikaattia ihan tosta vain. Ei löydy selaimista ellei itse lisäile: Lainaa:
_________________ http://www.vapaakielivalinta.fi/ http://www.sananvapaudenpuolesta.fi/ Tunnustan poikkeavuuteni: perustan näkemykseni enemmän omaan ajatteluun kuin auktoriteetteihin.
|
|
| Ylös |
|
 |
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 32 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|