Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.
Onnittelut palkituille!
Lisää Tiedettä sähköisenä!
Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
|
Sivu 1/1
|
[ 2 viestiä ] |
|
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
rcislandlake
|
Viestin otsikko: Onko Eurooppa turvallinen ? Lähetetty: Ke Joulu 14, 2011 1:48 am |
|
Liittynyt: Ti Loka 03, 2006 2:09 am Viestit: 2671
|
Huolestuttavan paljon kuuluu uutisia nykyään Euroopasta. Onko asia niin, että uutisointi on lisääntynyt, vai ovatko katastrofit ja rikollisuus lisääntyneet ? http://www.aamulehti.fi/Ulkomaat/119471 ... tosta.html
_________________ Parempi on olla sanomatta mitään, jos ei ole mitään sanottavaa. Keskustella voi aina.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
sigfrid
|
Viestin otsikko: Re: Onko Eurooppa turvallinen ? Lähetetty: Ke Joulu 14, 2011 12:40 pm |
|
Liittynyt: Pe Heinä 20, 2007 10:35 pm Viestit: 8684
|
|
Meneillä oleva koko Euroopna laajuinen "markkinapuhallus" voi johtaa fasismin nousuun. Valtiomesten tulisi toteuttaa kapitalismia sen säännöillä eikä sekoittaa kapitalismia ja sosialismia talousjärjestelminä kuten nyt Euroopassa ollaan tekemässä. Kapitalism+sosialismi=fasismi.
_________________ - Takuutestattu suomalainen. Aboriginaali Finlandian asukas.
Germaanien ja balttien vaikutus sekä yhteiskunnallinen kehitys johtivat noin 2000 vuotta sitten suomenkielen eriytymiseen eteläsaamelaisesta kantakielestä.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Sivu 1/1
|
[ 2 viestiä ] |
|
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot], pinklin, Tvomas ja 23 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|