Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.
Onnittelut palkituille!
Lisää Tiedettä sähköisenä!
Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
|
Sivu 1/1
|
[ 14 viestiä ] |
|
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
IFEUN_2.0
|
Viestin otsikko: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Joulu 30, 2011 5:39 am |
|
Liittynyt: La Tammi 10, 2009 12:53 am Viestit: 615
|
|
Valitettavasti hän on siis vainajoitunut, ja itkuvirsifestivaali on käynnissä. Eipä olisi uskonut, että tämmöinen erikoisyksilö pystyy yleensä kuolemaan. Hänhän kirjoitti suurimman osan maailman kirjallisuudesta, oopperataiteesta jne. Lisäksi hän oli hävittäjä-ässä, ja myös aloitti golfharrastuksen lyömällä 11 hole-in-one -lyöntiä ekalla yrityksellä. Muitakin saavutuksia tietenkin löytyy jos kaivelee.
On siinä perintöprinssillä suuret saappaat täytettävänä, mutta eiköhän se siitä lutviudu. Poika vaikuttaakin aivan pätevältä pikku robotilta, ei ilmeen häivääkään.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
jussipussi
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Joulu 30, 2011 6:09 am |
|
Liittynyt: Su Joulu 06, 2009 9:01 pm Viestit: 3892
|
IFEUN_2.0 kirjoitti: Valitettavasti hän on siis vainajoitunut, ja itkuvirsifestivaali on käynnissä. Eipä olisi uskonut, että tämmöinen erikoisyksilö pystyy yleensä kuolemaan. Hänhän kirjoitti suurimman osan maailman kirjallisuudesta, oopperataiteesta jne. Lisäksi hän oli hävittäjä-ässä, ja myös aloitti golfharrastuksen lyömällä 11 hole-in-one -lyöntiä ekalla yrityksellä. Muitakin saavutuksia tietenkin löytyy jos kaivelee.
On siinä perintöprinssillä suuret saappaat täytettävänä, mutta eiköhän se siitä lutviudu. Poika vaikuttaakin aivan pätevältä pikku robotilta, ei ilmeen häivääkään. Samaan aikaan Euroopassa....
|
|
| Ylös |
|
 |
|
IFEUN_2.0
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Joulu 30, 2011 6:33 am |
|
Liittynyt: La Tammi 10, 2009 12:53 am Viestit: 615
|
jussipussi kirjoitti: IFEUN_2.0 kirjoitti: Valitettavasti hän on siis vainajoitunut, ja itkuvirsifestivaali on käynnissä. Eipä olisi uskonut, että tämmöinen erikoisyksilö pystyy yleensä kuolemaan. Hänhän kirjoitti suurimman osan maailman kirjallisuudesta, oopperataiteesta jne. Lisäksi hän oli hävittäjä-ässä, ja myös aloitti golfharrastuksen lyömällä 11 hole-in-one -lyöntiä ekalla yrityksellä. Muitakin saavutuksia tietenkin löytyy jos kaivelee.
On siinä perintöprinssillä suuret saappaat täytettävänä, mutta eiköhän se siitä lutviudu. Poika vaikuttaakin aivan pätevältä pikku robotilta, ei ilmeen häivääkään. Samaan aikaan Euroopassa.... Mitä täällä Euroopassa tapahtuu samaan aikaan? Kertoisitko, etkä vain vihjailisi neljällä pisteellä lauseen lopussa?
|
|
| Ylös |
|
 |
|
jussipussi
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Joulu 30, 2011 7:30 am |
|
Liittynyt: Su Joulu 06, 2009 9:01 pm Viestit: 3892
|
IFEUN_2.0 kirjoitti: jussipussi kirjoitti: IFEUN_2.0 kirjoitti: Valitettavasti hän on siis vainajoitunut, ja itkuvirsifestivaali on käynnissä. Eipä olisi uskonut, että tämmöinen erikoisyksilö pystyy yleensä kuolemaan. Hänhän kirjoitti suurimman osan maailman kirjallisuudesta, oopperataiteesta jne. Lisäksi hän oli hävittäjä-ässä, ja myös aloitti golfharrastuksen lyömällä 11 hole-in-one -lyöntiä ekalla yrityksellä. Muitakin saavutuksia tietenkin löytyy jos kaivelee.
On siinä perintöprinssillä suuret saappaat täytettävänä, mutta eiköhän se siitä lutviudu. Poika vaikuttaakin aivan pätevältä pikku robotilta, ei ilmeen häivääkään. Samaan aikaan Euroopassa.... Mitä täällä Euroopassa tapahtuu samaan aikaan? Kertoisitko, etkä vain vihjailisi neljällä pisteellä lauseen lopussa? Tuliko mitään mieleen, jos ei tullut niin asia pihvi.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
pvex
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Ke Tammi 04, 2012 4:14 pm |
|
Liittynyt: Ke Tammi 04, 2012 4:02 pm Viestit: 5
|
|
Pohjois-Korean uusi johtaja Kim Jong Un:han epäillään määränneen kansalaisten pukeutumaan hautajaisiin ja käyttämään tietynlaista pukukoodia.
Kun tieto Kim Jong Il:lin kuolemasta levisi Pohjois-Koreassa, ruvettiin näyttämään kuvia, joissa kansalaiset itkivät hysteerisesti. Pistää kyllä mietityttämään, kuinka moni itki suruaan, koksa KIm Jong Il:in aikana Pohjois-Koreassa kuoli yli kaksimiljoonaa kansalaista nälänhätiin..
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Arvuuttelija
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Ke Tammi 04, 2012 5:06 pm |
|
Liittynyt: Pe Marras 13, 2009 10:06 am Viestit: 1093 Paikkakunta: Tiedon valtatie
|
Miten tätä kuvaa pitäisi tulkita? Kaksi univormuihin pukeutunutta miestä pitää keskellä olevaa "kiinniotettuna"? 
_________________ 'Toimikaamme nopeasti, ennenkuin tulemme takaisin järkiimme!' 'Jokainen viivakoodin piippaus on kannanotto.' INTP - chaotic neutral
|
|
| Ylös |
|
 |
|
IFEUN_2.0
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:21 am |
|
Liittynyt: La Tammi 10, 2009 12:53 am Viestit: 615
|
Arvuuttelija kirjoitti: Miten tätä kuvaa pitäisi tulkita? Kaksi univormuihin pukeutunutta miestä pitää keskellä olevaa "kiinniotettuna"?  No tietenkin pitäisi siten tulkita, että tässä meillä on nyt seuraava nukkehallitsija, ja kaikki muut ulkomaalaiset viholliset pelästykööt Pohjois-Korean suurta mahtia! Meille ette mahda mitään. Lisäksi meillä on miljoonia nälkää näkeviä, joita ette kehtaa tappaa, joten teidän on pakko ruokkia heidät/meidät.Tälviisii
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Vapaa radikaali
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:32 am |
|
Liittynyt: Ke Elo 26, 2009 7:51 pm Viestit: 323 Paikkakunta: Sirius
|
|
Hyvin syötetyltä näyttää tuo tissiposki.
_________________ Ni!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Pinky&Brain
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:44 am |
|
Liittynyt: Ti Tammi 17, 2006 3:34 am Viestit: 645
|
|
Golfmaailma menetti tärkeimmän jäsenensä. Kim Jong-un tuskin pystyy 13 hole-in-oneen.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
John Carter
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:51 am |
|
Liittynyt: Pe Helmi 17, 2006 2:08 pm Viestit: 3478 Paikkakunta: Paratiisi
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Electric shadow
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:52 am |
|
Liittynyt: La Helmi 14, 2009 9:27 pm Viestit: 4847
|
Arvuuttelija kirjoitti: Miten tätä kuvaa pitäisi tulkita? Kaksi univormuihin pukeutunutta miestä pitää keskellä olevaa "kiinniotettuna"? Minä ainakin haluaisin paeta, joten syytä tarkasti pidelläkin.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Electric shadow
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 2:54 am |
|
Liittynyt: La Helmi 14, 2009 9:27 pm Viestit: 4847
|
John Carter kirjoitti: Rakastettu johtaja oli kova mies myös katselemaan. http://kimjongillookingatthings.tumblr.com/page/7Hei, minäkin olen katsellut uunia ja purukumia. Olen suuri johtaja. Tai ainakin sympatisoin edesmennyttä voimakkaasti, meillä on sentään samoja kokemuksia.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
IFEUN_2.0
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 06, 2012 3:33 am |
|
Liittynyt: La Tammi 10, 2009 12:53 am Viestit: 615
|
John Carter kirjoitti: Rakastettu johtaja oli kova mies myös katselemaan. http://kimjongillookingatthings.tumblr.com/page/7Kaikkien muiden saavutustensa lisäksi Suuri Johtaja oli näköjään myös merkittävä rokettirollin vaikuttaja ja stara. Tämä aspekti minulta unohtui täysin. Olen varma että muitakin puutteita ilmaantuu ennenpitkää, ja siksi laitan anteeksipyyntöni jo etukäteen.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
IFEUN_2.0
|
Viestin otsikko: Re: Pohjois-Korean rakastettu johtaja Lähetetty: Pe Tammi 13, 2012 4:45 am |
|
Liittynyt: La Tammi 10, 2009 12:53 am Viestit: 615
|
|
Pohjois-Korean uusi johtaja on näemmä virallisesti jo nerojen nero, ja lisäksi sotilasstrategian ihmelapsi. Ilman sotilaskoulutustakin hän on synnynnäinen kenraali ja lentäjä-ässä, ja tietysti myös kaikkien alojen erikoisasiantuntija, kuten isänsä ja isoisänsä ennen häntä.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Sivu 1/1
|
[ 14 viestiä ] |
|
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: isok0rsto ja 19 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|