Tieteessä nyt

 

Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.

Onnittelut palkituille!

 

Lisää Tiedettä sähköisenä!

Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.

 

KESKUSTELU


Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.


Tänään on La Touko 26, 2012 11:40 pm


Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]




Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 

Voiko rättipää olla suomalainen?
Jo vain, nätit tytöt ainaskin 33%  33%  [ 2 ]
Ei ikuna, värivikainen on aina ulkopuolinen 67%  67%  [ 4 ]
Ääniä yhteensä : 6
Kirjoittaja Viesti
 Viestin otsikko: Suomalaisia pelastettiin Beirutista?
ViestiLähetetty: Ti Heinä 18, 2006 11:42 am 
Poissa

Liittynyt: La Tammi 21, 2006 1:25 pm
Viestit: 1674
TURVASSA!
18.7.2006 0:54
Beirutissa jumissa olleet suomalaistytöt pääsivät Syyriaan.

Simona ja Lilian Bitar pääsivät turvaan pommisateesta.

Suomalaisten evakuointi Libanonista takkuilee
- Ihanaa olla vihdoin turvassa. Nyt on tosi hyvä fiilis, kun pääsimme muiden suomalaisten kanssa samaan bussiin ja juttelemaan heidän kanssaan, iloitsee Libanonin puolelta Syyriaan pelastautunut Lilian Bitar.

Lilian ja hänen serkkunsa Simona Bitar saapuivat bussilla kello 21.45 eilen illalla Beirutista Damaskokseen 16 muun suomalaisen kanssa.

- Nyt pääsemme lepäämään suurlähettilään asunnolle, ja lento Kööpenhaminaan lähtee yöllä. Tarkkaa aikaa ei ole vielä tiedossa, mutta sillähän nyt ei ole väliä enää, Lilian toteaa.

MITÄ HELV..!!! Oliko ne kaikki suomalaiset neekereitä siellä Beirutissa?

Missä on aito lappalainen? Oliko pikku-rättipäätytöt keskenään Beirutissa vai oliko rättipää isä mukana? Miksi faijan rätti ei näy uutiskuvissa?

Kommentoikaa AIDOT SUOMALAISET ja Abdull Az


Ylös
 Profiili  
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: Ti Heinä 18, 2006 2:46 pm 
Poissa

Liittynyt: La Tammi 21, 2006 1:25 pm
Viestit: 1674
Miksi suomalaisten rauhanturvaajien siittämiä afriikkalaisia lapsia ei pelasteta sotilasoperaatiolla nälänhädästä tai sisällissodista?

Ne sotilaat on olleet aika kovia poikia naimaan savannin tyttöjä. Suomen väkiluku saattaisi kohota usealla prosentilla, kun saataisiin ne kikkarapäät tänne koti-Suomeen


Ylös
 Profiili  
 
 Viestin otsikko:
ViestiLähetetty: Ti Heinä 18, 2006 3:08 pm 
Poissa

Liittynyt: Ma Loka 31, 2005 3:41 am
Viestit: 14567
Paikkakunta: Sverige
Jos ne on Suomen kansalaisia, niin silloin lehdet mielellään kutsuu heitä suomalaisiksi. Niin meilläkin sanottiin että libanonissa on yli 4000 ruotsalaista. Kun katsel kuvia ja luki mitä he kirjoitti, niin näkin että he ei ollut etnisiä ruotsalaisia, mutta oletettavasti Ruotsin kansalaisuuden saaneita libanonilaisia.

Edit

En äänestä, ei ole sopivaa kohtaa mitä äänestäisi

_________________
- Olen arabi.


Ylös
 Profiili  
 
Näytä viestit ajalta:  Järjestä  
Aloita uusi ketju Vastaa viestiin  [ 3 viestiä ] 

Kaikki ajat ovat UTC + 2 tuntia [ DST ]


Paikallaolijat

Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Desi, Google [Bot], kevät, Majestic-12 [Bot], MSN [Bot], Starman ja 25 vierailijaa


Et voi kirjoittaa uusia viestejä
Et voi vastata viestiketjuihin
Et voi muokata omia viestejäsi
Et voi poistaa omia viestejäsi

Etsi tätä:
Hyppää:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Käännös, Lurttinen, www.phpbbsuomi.com
phpBB SEO