Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.
Onnittelut palkituille!
Lisää Tiedettä sähköisenä!
Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
|
Sivu 1/1
|
[ 3 viestiä ] |
|
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
Starman
|
Viestin otsikko: Mikä kesässä on parasta? Lähetetty: Pe Kesä 17, 2011 11:38 pm |
|
Liittynyt: To Maalis 08, 2007 12:49 am Viestit: 2755 Paikkakunta: 3rd stone from the Sun
|
|
Tämä ei todellakaan ole tiede foorumille sopiva aihe, kysyn silti: Mikä on mielestäsi parsta Suomen kesässä? - valoisat yöt - ihmisten muuttuminen "kesäihmisiksi"? - olut terassilla? - elokuun pimenevät yöt ja kitaransoitto nuotiolla? - kaupukielämä? - mökkielämää? - sade? Itse diggaan elokuun pimenneviä iltoja, kun yöt pimenevät ja hiljaisuus ympäröi.
_________________ Vain kopiot ovat useita.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Saw
|
Viestin otsikko: Re: Mikä kesässä on parasta? Lähetetty: La Kesä 18, 2011 12:14 am |
|
Liittynyt: La Kesä 20, 2009 3:24 pm Viestit: 6273
|
|
Mikäs sen parempaa kuin kuuman päivän jäljiltä viilenevä ja hämärtyvä elokuun ilta, ja nuori kuuma suomalainen nainen.
_________________ Jo pukkas glaiduu aikaa, on kesis viimeinkin. Ja minne vaan kun tsiigaa, nii hittaa blumsterin.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Rousseau
|
Viestin otsikko: Re: Mikä kesässä on parasta? Lähetetty: Ma Kesä 20, 2011 8:03 pm |
|
Liittynyt: Pe Marras 13, 2009 5:11 pm Viestit: 7266
|
|
- järvissä tarkenee uida - aurinko lämmittää ihan oikeasti (eh...) - ihmisillä on rennompi ote elämään - välillä pärjää hyvinkin vähin vaattein - ennenkaikkea: ON KAUNISTA eli vihreydessä silmä lepää!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Sivu 1/1
|
[ 3 viestiä ] |
|
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 9 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|