Tiede-lehti jakoi 100 stipendiä lukiolaisille.
Onnittelut palkituille!
Lisää Tiedettä sähköisenä!
Tiede-lehden iPad-versio on ladattavissa ja ostettavissa irtonumeroina App Storessa.
|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
Lihakirja
|
Viestin otsikko: Lähetetty: To Maalis 09, 2006 6:24 pm |
|
Liittynyt: Su Marras 13, 2005 10:14 pm Viestit: 257
|
|
"Kärpänen" teki "seittiä" peräpäällään. Tosin en "itse" nähnyt seittiä muodostuvan, "mutta" mielestäni "oli" selvästi nähtävissä, että se oli lähtöisin öttiäisestä. Raajojen määrää "en" osaa "sanoa".
_________________ http://mykkanen.blogspot.com/
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Informa
|
Viestin otsikko: Lähetetty: To Maalis 09, 2006 7:43 pm |
|
Liittynyt: Su Tammi 01, 2006 3:50 am Viestit: 339
|
|
Siinä tapauksessa, että peräpäästä tavaraa on tullut, niin mieleen juolahtaa kärpäsen olleen munimassa. Tällöin se veijari voisi munien ohessa laskea joukkoon nestettä, joka kovettuisi ilman kanssa tekemisiin jouduttuaan. Varsinkin jos se laskisi munat helminauhamaiseen muodostelmaan.
_________________ "Luota ihmisiin, jotka etsivät totuutta. Vältä niitä, jotka ovat sen löytäneet." - Vaclav Havel
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Lihakirja
|
Viestin otsikko: Lähetetty: To Maalis 09, 2006 8:02 pm |
|
Liittynyt: Su Marras 13, 2005 10:14 pm Viestit: 257
|
|
Muistan seitin nousseen parikymmentä senttiä ylöspäin ja kiinnittyneen oksaan. "Seitti" oli siis vain yksi hassu rihma, mutta näytti ainakin erehdyttävästi juuri hämähäkin vastaavalta.
_________________ http://mykkanen.blogspot.com/
|
|
| Ylös |
|
 |
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 6 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|