Lue Tiedettä iPadista
Tiede-lehden irtonumeroita voi ostaa myös iPadiin. Tabletissa lehti kulkee aina mukana, ja kaiken kukkuraksi se tulee paperista edullisemmaksi. Lue lisää täältä!


|
|
KESKUSTELU
Tiede.fi-foorumin päävalikko. Keskustelua kaikille tieteestä kiinnostuneille. Edellyttää rekisteröitymistä.
Näytä vastaamattomat viestit | Näytä aktiiviset viestiketjut
| Kirjoittaja |
Viesti |
|
kabus
|
Lähetetty: Pe Touko 25, 2012 5:11 pm |
|
Liittynyt: Ke Touko 18, 2005 4:09 pm Viestit: 5196 Paikkakunta: Takanasi...
|
Hienoa. Kun on tavoitteet kohdallan ja sinnikkyyttä riittää, niin pääsee vaikka Kuuhun 
_________________ ...ja aina askeleen edellä.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Vomies
|
Lähetetty: Pe Touko 25, 2012 8:09 pm |
|
Liittynyt: La Syys 04, 2010 4:58 pm Viestit: 845
|
|
Älä *****, me ollaa kaikki runkkareita.
_________________ Kokeile kepillä jäätä.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Pien
|
Lähetetty: La Touko 26, 2012 12:20 am |
|
Liittynyt: Ti Helmi 15, 2011 9:31 am Viestit: 41
|
joo kirjoitti: Pien kirjoitti: No nyt meni se duunikin  DD Menikö viinan takia vai muista syistä? Viinan 
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Aweb
|
Lähetetty: La Touko 26, 2012 12:34 am |
|
Liittynyt: Ke Maalis 16, 2005 11:03 am Viestit: 35696
|
Pien kirjoitti: joo kirjoitti: Pien kirjoitti: No nyt meni se duunikin  DD Menikö viinan takia vai muista syistä? Viinan  No sullahan menee hyvin. Puoli litraa viinaa illassa on muuten tosi surkea tahti oikeastikin. Eihän se ole kuin viisi kunnon paukkua. Venäläinen lounasannos.
_________________ Teuvo: "Aweb on tosi tyhmä eikä Hänen tyhmempää ole kuin Phony, asdf, Mummo"
|
|
| Ylös |
|
 |
|
bergepanther
|
Lähetetty: La Touko 26, 2012 12:53 am |
|
Liittynyt: Ke Marras 05, 2008 10:02 pm Viestit: 2068 Paikkakunta: syvä etelä-karjala
|
|
Venäläisten kanssa myös tullut kupiteltua, keskiluokka tippunut meidän meiningeistä osittain (seuraavat taivaskanavilta tai myös omiltaan jotain hurskastelu ja pehmohommia) mutta tosimiehet ja johtoäijät jatkaa pelimeiningeissä, tässä kuten kaikessa kannattaa muistaa ettei koskaan pidä yleistää
_________________ Stones Sympathy for the devil http://www.youtube.com/watch?v=KhHyLnPsVG4
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Laija
|
Lähetetty: La Kesä 02, 2012 8:39 pm |
|
Liittynyt: To Tammi 13, 2011 1:33 am Viestit: 147
|
Pien kirjoitti: joo kirjoitti: Pien kirjoitti: No nyt meni se duunikin  DD Menikö viinan takia vai muista syistä? Viinan  On se alkoholi vaan niin kuningas! :/ No mutta kerranhan vain me eletään tällä maapallolla, jokainen voi tehdä elämässään minkä parhaaksi näkee.. Nautitaan elämästä.. Se kuolema tulee kuitenkin aina liian nopeasti eteen, onpa kuinka terve tahansa.. Joka ihminen kuolee loppujen lopuksi, joten ihminen voi vain valita, haluaako kuolla alkoholin vai sairauden vai huonon kunnon takia.. Ennen kuolemaa nautitaan elämästä!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
anusnymous
|
Lähetetty: Ke Heinä 04, 2012 8:34 pm |
|
Liittynyt: Ma Touko 05, 2008 11:19 am Viestit: 116 Paikkakunta: Super Power Building
|
|
Ketään ei kiinnosta teidän nussutukset ja mikropenisten kalistelut jostain kannabiksen laillistamisesta vs. viinan vaaroista. Lähtekää lätkimään tästä threadista.
Täällä seurataan livenä traagista ja kiinnostavaa ihmiskoetta nimeltään Pien.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Vomies
|
Lähetetty: Pe Heinä 06, 2012 9:31 pm |
|
Liittynyt: La Syys 04, 2010 4:58 pm Viestit: 845
|
anusnymous kirjoitti: Ketään ei kiinnosta teidän nussutukset ja mikropenisten kalistelut jostain kannabiksen laillistamisesta vs. viinan vaaroista. Lähtekää lätkimään tästä threadista.
Täällä seurataan livenä traagista ja kiinnostavaa ihmiskoetta nimeltään Pien. Tämä oli väärä viesti. Pien haki vertaisia joilla on kokemuksia päihteiden vaikutuksista aivoihin. Luuletko että hän tykkää olla kohteena seurattaessa traagista ja kiinnostavaa ihmiskoetta, aivan kuin eläinkoetta. Jos sinä pystyt olemaan kaveri yms. niin ota yhteyttä häneen, jos haluat auttaa.
_________________ Kokeile kepillä jäätä.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
GodVSGod
|
Lähetetty: La Heinä 07, 2012 3:04 am |
|
Liittynyt: Ti Touko 18, 2010 3:31 pm Viestit: 133
|
|
Mitä täällä nyt taas jauhetaan? Pitääkö isän taas tulla ja pistää paremmaksi? No, mikä on ketjunaloittajan ongelma ja kauanko sitä ollaan ryypätty putkeen?
Edit: Minua on sitten kuskattu ambulanssilla, viety katkaisuun, viety aa-klinikalle, määrätty antabusta, olen katsonut kun perheenjäsenet ja parhaat kaverit kuolee viinaan, oksentanut ja paskantanut verta, juonut noin 10 vuotta lähes putkeen.... että antaa tulla totuus.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
PSYbuse
|
Lähetetty: La Heinä 07, 2012 4:23 am |
|
Liittynyt: Ti Elo 10, 2010 12:04 pm Viestit: 892
|
GodVSGod kirjoitti: Mitä täällä nyt taas jauhetaan? Pitääkö isän taas tulla ja pistää paremmaksi? No, mikä on ketjunaloittajan ongelma ja kauanko sitä ollaan ryypätty putkeen?
Edit: Minua on sitten kuskattu ambulanssilla, viety katkaisuun, viety aa-klinikalle, määrätty antabusta, olen katsonut kun perheenjäsenet ja parhaat kaverit kuolee viinaan, oksentanut ja paskantanut verta, juonut noin 10 vuotta lähes putkeen.... että antaa tulla totuus. No hui, putkiahan riittää myös allekirjoittaneella. Itse myös ollut ambulanssissa övereiden takia, jonka vedin itesensä vahingoittamistarkoituksessa. Mut on määrätty katkaisuun (en mennyt, koska en edes tahdo eroon kannabiksesta, etten sorru ryyppäämään), määrätty Deprakinea ja Seroquelia pääni vuoksi. (en syönyt, koska en tahtout zombieksi) Perheenjäseniä ei ole kuollut viinaan onneksi, kavereita on kuollut pelkästään tänä vuonna viisi. Osa viinaan, osa kamaan. Yksi välillisesti viinaan väkivallan vuoksi. Aika paljon ikäluokastani, verraten siihen, ettei itsellä ole ikää kuin vajaa 35.
_________________ Mielipiteeni voi muuttua, muttei se tosiasia, että olen oikeassa. http://www.youtube.com/watch?v=1orMXD_Ijbs
|
|
| Ylös |
|
 |
|
CE-hyväksytty
|
Lähetetty: La Heinä 07, 2012 12:19 pm |
|
Liittynyt: La Huhti 30, 2005 7:29 pm Viestit: 19166 Paikkakunta: Oulu
|
|
Jaa täällä on kilpailu menossa?
_________________ Minun ei ole pakko lukea tällaista paskaa.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
JamesBranleur
|
Lähetetty: La Heinä 07, 2012 12:32 pm |
|
Liittynyt: Ma Elo 04, 2008 10:56 pm Viestit: 67
|
CE-hyväksytty kirjoitti: Jaa täällä on kilpailu menossa? Joo... Missä on sinun tarinasi?
_________________ Branle in peace.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
CE-hyväksytty
|
Lähetetty: La Heinä 07, 2012 12:54 pm |
|
Liittynyt: La Huhti 30, 2005 7:29 pm Viestit: 19166 Paikkakunta: Oulu
|
JamesBranleur kirjoitti: CE-hyväksytty kirjoitti: Jaa täällä on kilpailu menossa? Joo... Missä on sinun tarinasi? Etsin vielä kustantajaa joka sen julkaisisi.
_________________ Minun ei ole pakko lukea tällaista paskaa.
|
|
| Ylös |
|
 |
|
GodVSGod
|
Lähetetty: Ma Heinä 09, 2012 9:56 pm |
|
Liittynyt: Ti Touko 18, 2010 3:31 pm Viestit: 133
|
CE-hyväksytty kirjoitti: Jaa täällä on kilpailu menossa? Juu, hävettää kyllä itseäni, kun on tullut taas pöhnäpäissä kirjoiteltua noinkin lapsellisesti. Tarkoitukseni ei todellakaan ollut "kilpailla" mistään. Olenpahan taas vain omaa tyhmyyttäni antanut itsestäni idiootin kuvan. Kännykkään ja internetiin pitäisi saada alkolukko!
|
|
| Ylös |
|
 |
|
Kuuppa jumissa
|
Lähetetty: To Heinä 12, 2012 3:10 am |
|
Liittynyt: Ti Heinä 10, 2012 1:09 am Viestit: 9
|
|
Pidin tästä ketjusta, koska itsellä on ollu vähän samat aktiviteetit viime aikoina. Minä tosin en ajatellut lopun ikääni nautiskella kiljua yksin kotona vaan tavoitteena ja toiveena on vielä nousta tästä suosta.
Mutta mitä ohjeita sitä voisi antaa, jos Pien edelleen haluaa olla yksin kotona humalassa niin, että rahat riittää nyt kun ei palkkatulojakaan enää ole... Suosittelen kiljun tekemistä kuten joku muukin täällä jo teki. Pari isoa ämpäriä vaan käymään, joko kotiviiniä tai sitten ihan sokerikiljua minkä juo raakana jos ei paha maku haittaa tai lantraa johonkin. Tein edellisen satsin pelkkää sokerihiivakiljua 20% alkoholia tuottavalla hiivalla ja vaikka itse sanonkin niin se oli hyvää tavaraa, viimeksi yhtä iloinen ja nousevan energinen humala on tullut tequilasta. Pienet ilmavaivat tietysti miinuksena.
Sitten jos haluaa muita päänsekoittajia niin esimerkiksi kokonaiset muskottipähkinät on halpa ja pitkäkestoinen hupi. Tosin niiden kanssa saa olla varovainen, koska jo yksi tai kaksi pähkinää voi olla tappava ja liian suuri annos saattaa vähintään aiheuttaa hyvin ikävät pari päivää. Mutta sopivalla anoksella olo on kuin kannabiksen ja alkoholin sekoitus ja ainakin uni maittaa. Kannabiksen kasvatus sekin hyvä ja halpa vaihtoehto olla sekaisin, tosin laiton. Päivänsinen siemenet menee kanssa samaan puolilailliseen kategoriaan muskotin kanssa, saa pään sekaisin ja melko pitkäksi aikaa, mutta isona miinuksena monille ihmisille tulee todella huono olo ja samoin näissä kannattaa olla varovainen annostuksen suhteen. Ja jos vielä epätoivoisempi on niin netissä on tarjolla paljonkin tutkimuskemikaaleja, jotka tarjoaa eri huumeiden kaltaisia vaikutuksia ja on vielä laillisia, niitä kun ei ehditä kieltämään sitä mukaa mitä niitä tulee. Mutta siinä on sitten itse se koekaniini , että melkeen jo sama kuin bensaa joisi.
Mutta ehkä kannattaa silti miettiä mieluummin vaikka urheiluriippuvaisuutta, joka päivä niin paljon juoksemista, että taju meinaa lähteä? Itse mietin tässä viikkorytmiksi tällaista: joka toinen päivä oikein raskasta liikuntaa/ ruumiillista tyotä ja sen jälkeen oikein raskas humala, sitten päivä välissä krapuloiden, nukkuen ja mässäillen, sitten taas tollanen "terveellinen" aktiivipäivä. Juominenkin tuntuu niin paljon paremmalle, jos siinä välissä tekee edes jotain muuta. Mutta kukin tavallaan. Elämä on huumetta, eikä siitä kukaan selviä hengissä.
|
|
| Ylös |
|
 |
Paikallaolijat |
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 14 vierailijaa |
|
Et voi kirjoittaa uusia viestejä Et voi vastata viestiketjuihin Et voi muokata omia viestejäsi Et voi poistaa omia viestejäsi
|
|
|