klo 10:54 | 18.9.2006
Kuinka monella meni kuppi nurin kuultuaan, että maikkari siirtää formulakisat maksulliselle kanavalle? Ehkä asiaan voi vielä vaikuttaa.
Kuinka monella meni kuppi nurin kuultuaan, että maikkari siirtää formulakisat maksulliselle kanavalle? Ehkä asiaan voi vielä vaikuttaa.
Ladataan...
Saat paketin viikon tiedeuutisia joka perjantai.
Kylläpä on typerä adressi.
Mikäs tuossa nyt on niin typerää? Minua ei moottorinpäristely kiinnosta, mutta sillä on paljon kannattajia. Minusta on täysin loogista, että he haluavat pitää ne nähtävinä julkisilla kanavilla. En allekirjoita, mutta ymmärrän heitä oikein hyvin.
Siirtyköön maksulliselle kanavalle. Pääsee edes joskus mökiltä ajoissa kotiin, ettei tarvitse katsoa "vain lähtöä"
Löytyiskö mistään vormuloitten HAUTAJAIS adressia!?
No on formuloista se ilo, että jos haluaa ottaa torkut sohvalla, niin ei muuta kuin formulat ruutuun, niin minulta ainakin lähtee taju jo lämmittelykierroksella, se on se surina kai mikä tuudittaa. Eihän urheilussa oikeastaa ei ole muuta vikaa, kuin se että se on jotenkin niin vastenmielisen kilpailuhenkistä toimintaa
Pitäisi olla joku uusi mielenkiintoinen autourheilulaji, Le Mansin 24h juoppokuskiajo!! Hermojen ja tahtojen taisto.
Jaaha ja Räikkönen kaartaa varikkoalueelle, tämä on jo kolmas kerta tässä kisassa, kun Kimi kaartaa R-kioskille, ompas Kimillä kyydissä tänään janoista porukkaa!!
No juu, ei ne formulat minun päivääni pilaa, että ilmaisruutuun vaan, samapa tuo.
Tohon voisinkin nimeni rustata... Eipä vaan taitais auttaa vaikka siin ois 5 miljoonaa nimeä...
äh.
Kai se on loogista. Se vain, että mitä suurempi älämölö MTV3:n päätöksestä syntyy, sitä vahvempi heidän uskonsa on siihen, että noin voimakkaasti reagoivat ihmiset katsovat formulansa myös maksulliselta. Eikö?
Totta. Formula-sunnuntait ovat ainoa päivä, kun nukahdan päiväunille.
Siitä ei ole muuten kuin alle puoli vuotta, kun lueskelin F1-ohjelman tuottajan haastattelua siitä, miten kaikelle kansalle näkyminen on menestyksemme kulmakiviä ja ei olla missään aikeissa siirtää F1-viihdettä maksulliselle puolelle. Nähtävästi asiaa ei kuitenkaan olla hirveästi epäröity, kun melko ennakkoluulottomasti ollaan allekirjoitettu maksu-TV:n hintainen sopimus. Taisi olla maikkarilla pienoinen paniikinpoikanen käynnissä, että Canal+ vie tämänkin itselleen SM-liigan ja futiksen karsintapelien tavoin?
Minä voin teoriassa kohtuuhintaisesta hyvintehdystä TV-viihteestä maksaa, mutta maikkarille en maksa mitään. Canal plussan urheilu ja peruskanavat maksavat käsittääkseni 29 €/kk, joka on mielestäni kohtuu korkea hinta ja olen ainakin toistaiseksi jättänyt hankkimatta. Kiinnostusta kuitenkin on.