Ei ole teilläkään kovin tärkeät hommat
Ei ole teilläkään kovin tärkeät hommat
klo 14:36 | 4.9.2007
Ei ole teilläkään kovin tärkeät/kiinnostavat hommat kun kerkiätte/viitsitte täällä roikkua jauhamassa kaiket päivät.
Ei ole teilläkään kovin tärkeät/kiinnostavat hommat kun kerkiätte/viitsitte täällä roikkua jauhamassa kaiket päivät.
Ladataan...
Saat paketin viikon tiedeuutisia joka perjantai.
Sivut
Sanos muuta.. joku nettilimitteri, että tunti per ip per päivä maksimissaan. Muuten kaiken maailman foorumihullut saavat jatkaa nykyisenlaista tekstiterrorismiaan!
Kohtelias kysymys: Mitä se sinun napaasi kaivaa?
"Ubi est actio hic?" Missä täällä on säpinää?
vois olla huonomminki..
Per se
Ei muuta kuin, että hyvä että on muitakin.
Tiedoksi vain että onhan olemassa osapäivätyötä, työtä jota ei ehkä edes tehdä joka päivä. Mutta joillakin näyttää olevan aikaa joka päivä aamusta yöhön roikkua täällä. Noo, se on jokaisen oma asia.
No kyllä minulla on mielestäni suhteellisen tärkeä työ, silti kerkeän lueskelemaan tätäkin sivustoa pitkin päivää. Viisas pääsee vähemmällä.
Käyn teillä usein, mutta yleensä vain lyhyen ajan kerrallaan.
Yleensä minulla on tapana pitää konetta koko päivän auki ja aina välillä sitten piipahdan täällä. Riippuu keskusteluaiheista ja omasta mielentilasta kuinka paljolti täällä keikistelen.
Hommani hoitelen tämän sivussa
Jaa-a, pitäisiköhän olla huolissaan? Itse on ole sinua tietääkseni tavannut, joten käyt meillä ilmeisesti silloin, kun en ole kotona? Täytyy kysyä, tietääkö vaimo tästä jotain.
Jos en keittele kahvia tai valmistele jotain purtavaa tai käy kaupassa tai soittele tutuille tai jos en sattumalta etsiskele autonromuuni Motonetista alatukivarren helaa tai Huutonetistä taljajousta tai jätä ilmoitusta Keltaiseen pörssiin koiratutkasta saatika kysele Savenmaalta suoria pressukatoksen tankoja myrskyssä lentäneen katoksen vääntyneitten tilalle tai sitten jos en yritä löytää kauluspaitoja ynnä myös pikkareita (miesten) nettikaupoista tai GUM411-hammasharjaa niin ikään verkkomyynnistä niin saatanpa hyvinkin vilkaista tänne. Siis töissä. Tuliko viikon pisin lause? Meikällä näkyy olevan tapana roikkua netissä aina kun lähti lasku maailmalle. Lasku tarkoittaa usein jonkun homman valmistumista ja silloin on pieni turinatauko paikallaan.
Hiirimeluexpertti. Majoneesitehtailija. Luonnontieteet: Maailman suurin uskonto. Avatar on halkaistu tykin kuula
markent kirjoitti:
"Käyn teillä usein, mutta yleensä vain lyhyen ajan kerrallaan."
asdf:
"Jaa-a, pitäisiköhän olla huolissaan? Itse on ole sinua tietääkseni tavannut, joten käyt meillä ilmeisesti silloin, kun en ole kotona? Täytyy kysyä, tietääkö vaimo tästä jotain."
Eihän toki. Tarkoitin tätä foorumia, jossa piipahtelen silloin tällöin juttelemassa nettituttujen kanssa.
Kamalaa harhaa tuollainen sanallinen epätarkkuus.
Niinpä, ei ainakaan ketjun aloittajalla taida olla.
Kerrotaan myös totuutena, että joku Relander olisi kerran uhonnut ostavansa kaiken tyhjän ilmatilan Euroopasta kymmenillä miljardeilla. Tähän totesi Netti-Jussi: "Vaan minäpä en myy!". Ja hyvä näin, ei muiden tileillä sellaisia rahoja olisi ollutkaan kuin sen Netti-Jussin.
Mitä tahansa edellä esitetyistä väitteistä saa epäillä ja ne voidaan muuttaa toisiksi ilman erillistä ilmoitusta. Kirjoittaja pyrkii kuitenkin toimimaan rehellisesti ja noudattamaan voimassa olevia lakeja.
Eikö olekin ihanaa olla muiden yläpuolella?
Kohta loppuu tiärmiähen nettisurffailut, kun virtajohdon kanssa ei netti toimi ja ilman johtoo toimii.
http://twitter.com/aimo666
Olikos tämä se joku kannettava? Onko takuu voimassa?
Sivut