Maksaako sossu matkat jos pelkää mennä bussilla?
Maksaako sossu matkat jos pelkää mennä bussilla?
klo 11:34 | 10.3.2008
Tarttisin helikopterikyydin kotoa töihin ja takaisin, kun täällä ammuskellaan busseja aseella. Ja takseja. Omaa autoa taikka polkupyörää ei ole. Matka on useita kilometrejä, joten käveleminen ei käy joka päivä.
Mä saan kyllä mielenterveystoimistosta lausunnon ihan helposti jos se siitä on kiinni.
Osta luotiliivit...ja rauhottavia.
Jos menet sossuun inisemään jotain ammuskelusta, heti ottavat laopset huostaan ja ilmiantavat sinut poliisille rikollisjärjestöön kuulumisesta ja mahdollisesta varsin ilmeisestä huumeidenkäytöstä, sekä kirjaavat kaikki kuvittelemansa sinun tietoihisi, joihin törmäät myöhemmin kun asioit siellä.
Hommaa edell. neuvotut. Ole miäs. Nääs.
Joudun hommaan uuden B-lausunnon, mutta kyllä sitten vähän yli kuukausi tehtiin edellinen, ehkäpä nämä tiedot pitänee kirjata uudestaan toiseen B-lausuntoon. Sitten on kelpo.
http://twitter.com/aimo666
Mitennii?
Se mitä sinä olet, et välttämättä ole heille. Puolipilaahan tuo oli mutta miehen turvattomuuden valittelu sossussa ei ole oikea osoite.
Enpä taida sittenkään mennä nääsvilleen työhaastikseen kun eivät vanhemmat osaa edes pitää siellä pentujansa kurissa.
Olen syönyt hunajapurkin ja minusta tuli.. SUPER PUH!! TITTIDII!!
Kaikkien aikojen paras BB asukas: BB-Marika (SBB6)
Mikä olisi oikea osoite?
Pitäisi perustaa miesten turvakoti, jossa olisi neuvoja, vertaisryhmää, pikavippiä, joukkovoimaa, luotiliivejä, itsepuolustusharjoittelua, eukonkielen ymmärryskurssi, akanpakoilupaikka ja rentouttavaa puuhaa ja juttuseuraa ja lepopaikka.
Nimeksi joku Mens Club tai Äijäklubi, jos ei ole varattu tai muuta keksi.
Oletteko muuten ettei omakotitaloissa ole miehille muuta paikkaa kuin sohvannurkka ja autotalli. Vaikka sen olisi piirtänyt mies. Hah. Kerrostaloissa ole sitäkään.
kutsuntojen A-paperit pitäisi muuttaa varmoon cp:een papereiksi, että saisi työtäkin edes säälistä, että saa lähteä väistelemään luoteja ja sehän voisi olla jopa nuorekasta ja hauskaa. kuolema ovella jatkuvasti
Hyvin polkee.
Siellä pitäisi olla myös baaritiski, ampumarata, pornokirjasto ja stressiä poistavaa kokovartalohierontaa.
Miehille tarkoitettuja turvakoteja on tiettävästi kehitetty. Muistaakseni Tampereelle oli jossain vaiheessa kehitetty tasavallan ensimmäinen laatuaan. Mahtavatko levinneet muualle?
Ei omakotitalopaketeissa monesti sisälly edes sitä autotalliakaan, vaan se joudutaan erikseen rakentamaan jos sellaisen haluaa.
Keittiö ainakin löytyy joka talosta, se on sellaista harrastusta että muu perhekin tykkää (jos muistaa käyttää chiliä maltilla). Ainakaan minä en ole kokenut ylivoimaiseksi ongelmaksi ottaa tiloja harrastuskäyttöön edes kerrostaloasunnossa. Pitää vaan ottaa sellainen emäntä, joka hyväksyy miehen tekevän kämpässä muutakin kuin lojuvan sohvannurkassa. Ei kerrostalossa tietysti metallipajaa voi kovin käytännöllisesti perustaa, mutta monenlaista pientä käsityötä voi näperrellä ihan hyvin. Omaan kämppään olen piirtänyt reilut 50 neliötä harrastustilaa. Enemmänkin, jos keittiökin lasketaan edes 50 %:sesti "miehen harrastustilaksi".
http://lirama.net/song/94914
Voisit kysyä, jos maksaisivat oman helikopterin ja tietenkin lupakirjan edellyttämän kurrin. Kiinnostaisi itseäkin, kun on jo kaksi H-kenttää, toinen talon katolla ja toinen mökillä. Yllättävän kalliita nuo.
tässähän oli vinoilu takana ?
mutta asiaan...
helikopteri matkaa et saa
koska on halvempiakin kyytejä...
"halvimmalla mahdollisella"
lues nyt ne kaavakkeet uudestaan ja
palataan asiaan... *lyö leiman*
"lupa evätty"
ps: jos kerran on aseita niin miksi ne ei
ampus helikopteria...
pps:
liimanhaistelijat ainakin pelkää eniten juuri sitä laskeutuvaa
kopteria... (sisäpiiri vitsi)
Miten niin?
Mikä sitten olisi halvin mahdollinen?
...taksi luodikestävillä laseilla ja turvatiimi mukana...olis halvempi.
Halvin ja hyvin mahdollinen on edelleen polkupyörä, LUOTILIIVIT ja purkki sedatiiveja.
Paras olisi varmaan se että se kaveri (kaverit..) joka ammuskeluhommaa harrastaa otetaan kiinni ja selitetään PERUSTEELLISESTI miksi niin ei suomessa toimita.
Poliisi tietää vain, että yhdellä tekijöistä saattoi olla 38 numeron kenkä.