klo 18:52 | 12.6.2008
Ite aina kiilotan ja vahaan kengät, kestää paremmin kosteutta ja on komeemmat.
Käytän nahkaisia kävelykengiä.
Ite aina kiilotan ja vahaan kengät, kestää paremmin kosteutta ja on komeemmat.
Käytän nahkaisia kävelykengiä.
Ladataan...
Saat paketin viikon tiedeuutisia joka perjantai.
Ostin 80 euron kengät, 2 vuotta sitten ja hyvin toimii vieläkin.
http://twitter.com/aimo666
kalliit. Itelläni oli viime kengät 6 vuotta käytös ihan hyvässä kunnossa eivätkä maksaneet kuin parikymppiä. Kannattaa ostaa ne halvimmat kengät kaupasta mitä löytää, niin ne yleensä myöskin kestää kauiten. oli ihan tavalliset lenkkärit. Tosin pari vuotta ne kyllä päästi vettä lävitseen kun astui pieneen lätäkköön kun pohja oli kulunu, mutta ei sen takia ny kannata ruveta uutta kenkää ostaa.
Olen syönyt hunajapurkin ja minusta tuli.. SUPER PUH!! TITTIDII!!
Kaikkien aikojen paras BB asukas: BB-Marika (SBB6)
Nahkakengät kyllä kestävät useamman vuoden, kunhan muistaa huoltaa asianmukaisesti. Ja jos ne pohjat alkavat kulumaan puhki, niin suutari tekee halvalla uudet.
Kuinkahan moni täältä muuten käyttää suutaria säännöllisesti?
Pari senttiä pohjan maksuus ja ainakin 15mm se kumi siinä sitten tulee se tukeva rakenne.
http://twitter.com/aimo666
Bootsit kestää ainakin kymmenen vuotta kun muistaa vaan huoltaa niitä.
Täytyykin taas viedä vanhat mutta ah niin mukavat buutsit suutarille pohjattaviksi. Korkokin perkele on päässyt taas linttaantumaan.
.
Pitäs asentaa jotkut pienet puunpalaset kenkien alle, niin kestäisisivät käytännössä loputtomiin. Voisi sitten vaihtaa ne uusiin paloihin jos kuluisivat liikaa. Kuumaliimapistoolilla saisi hyvän kiinnityksen.
Olen syönyt hunajapurkin ja minusta tuli.. SUPER PUH!! TITTIDII!!
Kaikkien aikojen paras BB asukas: BB-Marika (SBB6)
Ei kestä. Parin kympin lenkkarit ei kestä edes kävelemistä. Tiedän asian varmuudella kokemukseni pohjalta.
Kun ostaa noita parin kympin lenkkareita, niin yleensä tuhlaa pitkällä juoksulla yli 80 euroa, kun taas ostaisi kunnon kengät säästää rahaa.
http://twitter.com/aimo666
Totta. Mutta laatukenkien ostamisessa hankaluutena on vain se, että pitäisi olla tilanne, jolloin on yhtä aikaa kaikki 80 euroa taskussa. 20€ saattaa silloin tällöin olla.