Seuraa 
Viestejä1

Söin Abilifyta masennukseen muutaman kuukauden (idiootti psykiatri diagnosoi tilanteeni väärin). ”Lääke” aiheutti metabolisen oireyhtymän, ja hiusten ohenemisen ja tämä myrkky lopetettiinkin nopeasti. Kauhukseni huomasin kuitenkin, että lääkkeen lopetuksen jälkeen erektioni ei toimi ollenkaan?! Ja nyt tarkoitan siis totaalista impotenssia johon ei auta Viagrat eikä vastaavat? Lääkäri on ihmeissään ja puhui vain, että välittäjäaineet ovat sekaisin ja kyllä se siitä palautuu. Mitä hemmettiä?! Ei minulla ollut aiemmin mitään erektio-ongelmia eikä edes lääkkeen aikana. En edes löydä netistä vastaavia tapauksia. Onko dopamiinituotantoni mennyt aivan sekaisin?!

Kommentit (2)

Tokilogi
Seuraa 
Viestejä5595

Lääkettä ei pitäisi määrätä kuin vakavien mielen sairauksien esim. psykoosin hoitoon sen haittavaikutusten takia, ei masennukseen.

Serotoniin takaisinottoa estävillä lääkkeillä impotenssi on yleistä ja se voi jäädä pysyväksi.

Tässä on tehty hoitovirhe, jos masennus on ollut ainoa ongelma.

Masennuksen hoito kannattaisi aloittaa aina ilman lääkkeitä, ruokavalio korjaamalla ja lopettamalla alkoholin käyttö, mikä aiheuttaa masennusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat

Uusimmat

Sisältö jatkuu mainoksen alla

Suosituimmat